Поляки хочуть відновити замок та костел у Тернопільській області

Крім того, польські інвестори зацікавлені у розвитку вітрових і теплових електростанцій та сільському господарстві.

Польські інвестори зацікавились відновленням Червоногородського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава. Про це пише інформагентство «Галас».

Місцева влада готує історичну довідку про ці пам’ятки і згодом її передадуть польській юридичній компанії, яка на міжнародному рівні шукатиме спадкоємців замку і костелу.

Якщо законних власників не зможуть знайти протягом найближчих трьох місяців, польські інвестори зможуть почати роботи по відновленню історико-культурного пам’ятника.

Ці архітектурні об’єкти становлять інтерес для Польщі, оскільки останнім господарем замку був польський шляхтич Кароль Понінський.

Відомо, що на відновлення замку і костелу потрібно близько 10 млн доларів. У цю суму входитиме і ремонт майже 100 м дороги перед пам’ятками і вкладання бруківки перед замком і костелом.

Як повідомили у районній адміністрації, поляки хочуть інвестувати у Заліщицькому районі, бо їх зацікавило спорудження вітрових електростанцій на схилах Касперівців, Синькова і теплової електростанції, з використанням сонячної енергії, поблизу Ниркова.

Окрім інвестицій у відновлення історичних пам’яток та виготовлення електроенергії поляки намагаються налагодити співпрацю із заліщицькими аграріями. Зокрема, вони готові надати свою техніку та насіння, аби вирощувати в регіоні сою і кукурудзу.

Размещено в Новости.