Серед іноземців найбільше помешкань у Польщі купують німці і українці

У 2015 році іноземці купили понад 3700 помешкань у Польщі, з них 627 – українці; ця цифра постійно зростає.

В 2015 році іноземці придбали понад 3,7 тис. помешкань в Польщі, найбільше у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Купували нерухомість, в основному, приватні особи та фірми з Німеччини та України. Про це інформує бізнес-додаток видання «Gazeta Wyborcza» із посиланням на дані Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі (МВСіА).

Відомство опублікувало щорічний звіт на тему купівлі в країні нерухомого майна іноземцями. Згідно із документом, за останній рік помітно зросла зацікавленість купівлею помешкань у Польщі серед східних сусідів поляків.

На відміну від сільськогосподарських та лісових угідь, для купівлі яких іноземці повинні одержати спеціальний дозвіл МВСіА, житло та господарські приміщення у Польщі можна купувати практично без обмежень. Виняток становлять населені пункти, що розташовані неподалік кордону, де іноземці з-за меж Євросоюзу повинні отримати дозвіл від міністерства. Проте, це рідкісні випадки.

Натомість, всередині країни таких дозволів не потрібно. Про укладання угод за участі іноземців нотаріуси все ж повинні повідомляти МВСіА, яке створило для цього спеціальний реєстр. Згідно із ним, у 2015 році іноземці (приватні особи та фірми) купили у Польщі 3754 помешкань, на понад 17% більше, ніж у 2014 році.

За даними МВСіА, зокрема українці у 2015 році придбали 627 помешкань загальною площею 35,4 тис. м2 (що є другим показником серед іноземців, котрі купують найбільше нерухомості у Польщі; лідирують німці). З кожним роком українці купують все більше польських квадратних метрів. Коли 10 років тому Польща вступала до ЄС, громадяни України придбали в країні помешкань загальною площею 3,4 тис. м2. У 2015 році – вже у десять разів більше.

Серед тих іноземців, котрі купують у Польщі нерухоме майно, зростає чисельність також білорусів та росіян. Разом східні сусіди поляків купили минулого року 914 приміщень, а їхня загальна площа склала 52,7 тис. м2. В середньому одне помешкання має площу майже 58 м2, а отже серед покупців немає радше мільярдерів, котрі сприймають польський ринок як безпечну гавань для капіталу.

Найохочіше іноземці купують нерухомість у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані та Ґданську, тобто там, де найлегше знайти роботу. Якщо припустити, що ціна квадратного метра у Польщі складає 6 тис. злотих (близько 1,4 тис. євро), то сусіди Польщі на сході у 2015 році витратили на купівлю приміщень в Польщі понад 316 млн злотих (73 млн євро).

Серед тих, хто найчастіше купує помешкання у Польщі, стає теж все більше британців та ірландців. Найбільше придбаної польської нерухомості припадає на німців (близько 36,1 тис. м2).

Размещено в Новости.